Itt vannak a BÉT Legek: 22 díjat adott át a magyar tőzsde

Itt vannak a BÉT Legek: 22 díjat adott át a magyar tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde ismét megrendezte a BÉT Legek 2019 díjátadó gálát. A BÉT a szakmai zsűri véleménye és a tőzsdei vállalatok piaci teljesítménye alapján összesen 22 díjat adott át ma, köztük a fenntarthatóságért és felelős vállalatirányításért járó díjat, amelyet a Mol vehetett át.

Az OTP a legtranszparensebb hazai tőzsdei cég

Az OTP a legtranszparensebb hazai tőzsdei cég

Régen nem látott szintre emelkedett a hazai tőzsdei vállalatok transzparenciája, a mezőny első felében szereplő vállalatok tovább javították eredményüket, szinte minden kategóriában, a tájékoztatás hitelességében, az ad-hoc információk minőségében vagy a befektetői kapcsolattartó alkalmasságában is javult a cégek teljesítménye, a tavalyi 2 után idén már 6 olyan vállalat volt, amelyik az 1-10-es skálán egészen kiváló, 8 feletti pontszámot ért el, derül ki a Portfolio idén már 19. alkalommal elkészített felméréséből, amelynek szakmai partnere a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) volt, és amely 17 bank, befektetési szolgáltató és alapkezelő bevonásával készült.

Az idei felmérés alapján a legtranszparensebb hazai tőzsdei vállalat az OTP lett, a bankot a Mol és a Magyar Telekom követi a listán.

A hazai tőkepiac egyik legfontosabb eseményén, a BÉT Legek díjátadón a Tőzsde az előző év kiemelkedő teljesítményeit díjazza, a ma megtartott eseményen a Portfolio felmérése alapján a BÉT a kibocsátói transzparencia díjat az OTP-nek, a kibocsátói transzparencia mid-cap különdíjat az ANY Biztonsági Nyomdának, a legjobb befektetői kapcsolattartónak járó díjat pedig Réthy Róbertnek, a Mol befektetői kapcsolatok vezetőjének adta át.

A Mol a legtranszparensebb hazai tőzsdei vállalat

Két helyet javítva idén a legtranszparensebb hazai tőzsdei cég a Mol lett, megelőzve az OTP-t és a Magyar Telekomot, derül ki a Portfolio idén már 18. alkalommal elkészített felméréséből, amelynek szakmai partnere a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) volt, és amely 16 bank, befektetési szolgáltató és alapkezelő bevonásával készült. A Top 5-be két midcap cég, az ANY Biztonsági Nyomda és a Graphisoft Park is bekerült. Idén első alkalommal egy új kategóriát is bevezettünk, az általunk megkérdezett tőkepiaci szakemberek egy olyan vállalati személyiségre (vezérigazgató, pénzügyi igazgató, befektetői kapcsolattartó) is szavazhattak, akit olyan szakembernek tartanak, aki aktívan részt vesz a kis- és nagybefektetőkkel történő kapcsolattartásban, és aki tevékenységével aktívan tesz a hazai tőkepiac fejlődéséért. Az első helyezett ebben a kategóriában a Mol befektetői kapcsolatok vezetője, Réthy Róbert lett.

A hazai tőkepiac egyik legfontosabb eseményén, BÉT Legek díjátadón a Tőzsde az előző év kiemelkedő teljesítményeit díjazza, a ma megtartott esemény keretében idén a Portfolio felmérése alapján a BÉT a kibocsátói transzparencia díjat a Molnak, míg a kibocsátói transzparencia mid-cap különdíjat az ANY Biztonsági Nyomdának adta át. Az új kategóriában a Mol befektetői kapcsolatok vezetője, Réthy Róbert kapta a BÉT, legjobb befektetői kapcsolattartónak járó díját.

Megtört az átok, kinyitották a kapukat a magyar cégek

Idén is elkészítette a Portfolio a hazai tőzsdei cégekről szóló transzparencia felmérését. A 16. alkalommal készített felmérés egy 5 éve tartó folyamatot szakított meg, a vizsgált vállalatok transzparenciája ugyanis idén már javult, sőt a felmérésben részt vevő 11 cég közül 9 társaság javított megítélésén. A négy blue chip közé idén is egyetlen kis kapitalizációjú vállalat fért be, a Graphisoft Park, mely a Magyar Telekom és az OTP mögött a harmadik helyet szerezte meg.

Miért zárkóznak be egyre inkább a magyar cégek?

Idén is elkészítette felmérését a Portfolio a hazai tőzsdei cégek transzpareciájáról. Az immár 15. alkalommal végzett felmérés hasonló eredményt hozott az előző évihez. A vizsgált társaságok összesített transzparenciája egymást követő ötödik éve esett, sőt a BUX-súlyokkal korrigált mutató értéke is lejjebb került. Csakúgy mint a korábbi években most is egyedül a Graphisoft Park tudott bekerülni a blue chipek közé. Az sem túl biztató, hogy a vizsgált 11 cég közül csupán a Magyar Telekom tudott javítani az előző évi felméréshez képest.

Hitelesség és transzparencia: nincs miért örülni

A korábbi évekhez hasonlóan a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett vállalatok transzparenciájáról idén is elkészítette felmérését a Portfolio.hu: csakúgy mint az utóbbi években az összesített transzparencia most is esett a vizsgált cégek esetében, sőt ezúttal a BUX súlyokkal számított mutató értéke is csökkent. A tavalyi felmérés nagy meglepetése, a Graphisoft Park most is jól teljesített igaz, ezúttal csak a második helyet tudta megszerezni, miután a Magyar Telekom került a dobogó felső fokára. A válaszadók között idén is akadt olyan, aki külön hangsúlyozta, hogy egy társaság transzparens működése nem csak azt jelenti, hogy a menedzsment mennyire átláthatóan végzi a feladatát illetve mennyire átlátható formában publikálja jelentéseit, hanem azt is, hogy figyelembe veszi a többi részvényes érdekeit.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
A náci Németország példája kísérti Európát - Ukrajna messze van a vereségtől
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.